Cetirizin csepp

A cetirizin a hisztamin H1 receptor blokkolók csoportjába tartozik, és a betegek számára az allergiás reakciók megállítására és megelőzésére írják elő.

A gyógyszer formája és összetétele

A Cetirizine gyógyszer orális adagolásra szolgáló cseppek formájában jelenik meg. A cseppek átlátszóak, nincsenek színeik, enyhén opálosak, kifejezett szag nélkül. A cseppek 20 ml-es sötét üvegpalackokban kaphatók, amelyek az adagolás megkönnyítése érdekében csepegtető sapkával vannak ellátva, kartondobozban, a készítmény jellemzőit leíró részletes összefoglaló.

A készítmény 1 ml-ét (20 csepp) 10 mg hatóanyagot tartalmaz - cetirizin-dihidrokloridot, valamint számos további segédanyagot.

Használati jelzések

A cetirizin csepp formájú gyógyszert a betegeknek írják fel az allergiás reakció klinikai megnyilvánulásának megszüntetésére és megelőzésére az alábbi körülmények között:

  • a fák, gyógynövények, virágok virágzásából eredő rhinitis;
  • allergiás kötőhártya-gyulladás;
  • urticaria, beleértve az idiopátiás formát;
  • szénanátha;
  • fokozott nyálkás szekréció az orrból, állandó tüsszögés, viszketés az orrban;
  • bőr viszketés dermatitissel, beleértve az atópiás dermatitist;
  • angioödéma
  • allergiás reakció az ultraibolya sugarakra;
  • allergiás reakció a rovarcsípésekre.

Csepp cetirizin is írta elő gyermekgyógyászati ​​gyakorlatban az allergiás hajlamos gyermekek számára, oltás előtt, miközben antibiotikumokat és köhögés elleni szirupokat szed.

Ellenjavallatok

A Cetisyrin gyógyszer számos ellenjavallattal és korlátozással rendelkezik, többek között:

  • súlyos máj- és vesebetegség, a szerv rendellenes működése mellett;
  • 1 éves korig (ezen adagolási formában);
  • az egyéni intolerancia vagy a cseppek komponenseivel szembeni túlérzékenység;
  • terhesség és szoptatás;
  • akut májelégtelenség.

A gyógyszereknek a betegek számára történő kinevezésére vonatkozó relatív ellenjavallat a szívritmuszavarok, a központi idegrendszeri betegségek, 65 évesnél idősebbek.

Adagolás és kezelés

A cetirizin cseppeket orális adagolásra szánják. A gyógyszer egyszeri adagját ajánlott kis mennyiségű vízzel (1 teáskanál) hígítani. A gyógyszer dózisát az orvos határozza meg, a beteg korától függően. Az utasítások szerint az alábbi dózisokban előírtak:

  • 1–3 éves gyerekek - 5 csepp, naponta kétszer;
  • 3-6 éves gyerekek - 5 csepp, naponta kétszer;
  • 6 és 12 év közötti gyermekek - 20 csepp 1 naponta egyszer vagy 10 csepp 2-szer naponta;
  • 12 évesnél idősebb gyermekek és felnőttek napi 20 csepp gyógyszert írnak le, lehetőleg éjszaka, lefekvés előtt.

A gyógyszeres kezelés időtartama a beteg indikációitól és jellemzőitől függ.

A napfényre vagy rovarcsípésre gyakorolt ​​allergiás reakció enyhítésére elegendő egyszer elvenni a gyógyszert. Az allergiás eredetű rhinitis és kötőhártya-gyulladás esetén a kezelés 3 naptól 2 hétig tarthat.

Felhasználási feltételek üveg csepp

A cetirizin-csepp palackja speciális védelmi mechanizmussal van ellátva, amely megakadályozza, hogy a gyerekek könnyen megnyithassák őket. A palackot kinyitva a kupakot keményen megnyomhatja, és ezzel egyidejűleg kioldhatja az óramutató járásával ellentétes irányba. Minden egyes használat után a gyógyszeres kupakot szorosan meg kell húzni.

Terhesség alatt történő alkalmazás a szoptatás alatt

Nem végeztek vizsgálatokat és klinikai vizsgálatokat a Cetirizine gyógyszerrel és annak terhességre és magzati fejlődésre gyakorolt ​​hatásairól. A gyógyszer hatására a nő és a születendő gyermek testére gyakorolt ​​hatás hiánya miatt a cetirizin cseppjeit nem írják elő nőknek a terhesség alatt.

A gyógyszer hatóanyaga kiválasztódik az anyatejbe, és behatolhat a gyermek testébe, ezért cetirizin cseppeket nem írnak be az anyáknak. Szükség esetén a szoptatás megszüntetéséről a szoptató anyák kezelése javasolt.

Mellékhatások

Jellemzően a cetirizin hatóanyagot a betegek általában tolerálják, de helytelenül kiszámított dózissal, a cseppek összetevőivel szembeni fokozott érzékenységgel, vagy hosszabb, nem kontrollált bevitelsel, mellékhatások alakulhatnak ki:

  • a tápcsatorna szervei részéről - szájszárazság, súlyos szomjúság, a gyomorban tapasztalható kényelmetlenség, étvágytalanság, néha hányinger, székrekedés;
  • az idegrendszer részéről - szédülés, álmosság, letargia, fáradtság, fejfájás, ingerlékenység, rossz hangulat, apátia;
  • allergiás reakciók - bőrkiütés, viszkető bőr, idiopátiás csalánkiütés;
  • a szív-érrendszer részéről - magas vérnyomás, légszomj, fájdalom a szegycsont mögött, bradycardia, szívritmuszavar.

Ha egy vagy több mellékhatás jelentkezik, a gyógyszerrel való kezelést azonnal le kell állítani, és forduljon orvoshoz.

túladagolás

Abban az esetben, ha az előírt dózist szándékosan meghaladják vagy a gyógyszer nagy mennyiségben hosszabb ideig nem ellenőrzött használatát észleli, a beteg túladagolás jeleit fejezi ki, amelyek klinikailag a megnövekedett mellékhatások, a megnövekedett vérnyomás és az intraokuláris nyomás, a vese- és májelégtelenség kialakulása miatt jelentkeznek.

A túladagolás kezelése a gyógyszeres kezelés azonnali eltörlését, a gyomormosást, az entroszorbensek beadását és szükség esetén tüneti kezelést foglal magában.

A gyógyszer kölcsönhatása más gyógyszerekkel

A cetirizin cseppjeinek egyidejű kinevezésével teofillinnel csökken a cetirizin clearance-e, amit figyelembe kell venni, és megelőzni a gyógyszer kölcsönhatását.

Nem ajánlott a cetirizint az antacidákkal vagy enteroszorbensekkel egyidejűleg előírni, mivel ez a gyógyszer kölcsönhatás a cetirizin terápiás hatásának csökkenéséhez vezet.

A cetirizin hatására fokozódik a nyugtatók, antidepresszánsok és pszicholeptikumok terápiás hatása, így a betegeknek dózismódosításra lehet szükség.

Különleges utasítások

A cetirizin cseppeket óvatosan kell előírni az idős betegek számára, mivel csökkentett glomeruláris szűrésük és a gyógyszerre gyakorolt ​​mellékhatások nagy kockázata áll fenn.

A kezelés során a cetirizin cseppek nem isznak alkoholt, mivel ez növeli a központi idegrendszer mellékhatásainak kockázatát.

A gyógyszert nem írják elő 1 év alatti gyermekek számára (ebben a dózisformában), mivel nincs tapasztalat a csecsemők csecsemők alkalmazásával kapcsolatban, és a gyógyszer biztonságossága még nem igazolt.

A drogterápia során tartózkodnia kell a gépkocsitól és a nagyfokú figyelmet igénylő berendezések irányításától. Ez annak köszönhető, hogy a tabletták hatása alatt hirtelen szédülés és álmosság áll fenn.

A cetirizin csepp analógjai

A Cetirizine gyógyszer analógjai:

  • Zyrtec csepp;
  • Zodak csepp;
  • Parlazin csepp;
  • Cetrin csepp;
  • Claritin tabletta, szirup;
  • Loratadin.

Mielőtt helyettesítené az előírt gyógyszert az analógjával, ismerkedjen meg a mellékelt utasításokkal az ellenjavallatok és korhatárok tekintetében.

Nyaralási és tárolási feltételek

A cetirizint a recept nélkül kapják. Tárolja a gyógyszert ajánlott gyermekektől elzárva, legfeljebb 25 fokos hőmérsékleten. A tabletták eltarthatósági ideje a gyártás időpontjától számítva 2 év, a lejárati idő után nem szájon át.

Cetirizin cseppek Ár

A cetirizin költsége a moszkvai gyógyszertárakban lévő cseppek formájában 280 rubel.

Drops Zodak gyerekeknek - használati utasítás

Csepp Zodak - allergiaellenes szer gyermekeknek és felnőtteknek, hisztamin H1 receptor blokkoló.

struktúra

hatóanyag: 10 mg cetirizin-dihidroklorid;

segédanyagok: metil-parahidroxibenzoát, propil-parahidroxibenzoát, glicerin, propilénglikol, nátrium-szacharinát-dihidrát, nátrium-acetát-trihidrát, jégecet, tisztított víz.

leírás

Átlátszó, színtelen vagy világos sárga színű oldat.

Farmakológiai csoport

Antiallergiás - H1-hisztamin receptor blokkoló.

Farmakológiai tulajdonságok

A cetirizin egy hidroxin-metabolit, amely a versenyképes hisztamin antagonisták és a H blokkok közé tartozik1- hisztamin receptorok.

Az antihisztamin hatás mellett a cetirizin megakadályozza az allergiás reakciók kialakulását, és elősegíti az allergiás reakciók lefolyását: napi 10 mg-os vagy 2-szeres dózisban gátolja az eozinofil aggregáció késői fázisát az atópiára hajlamos betegek bőrében és kötőhártyájában. Lenyelés után a cetirizin allergiás hatása 24 órán át folytatódik.

Klinikai hatékonyság és biztonság

Egészséges önkénteseken végzett vizsgálatok azt mutatták, hogy a cetirizin 5 vagy 10 mg-os dózisban jelentősen gátolja a bőrkiütés és a bőrpír hatását a hisztamin nagy koncentrációban történő bejuttatására a bőrbe, de a hatékonysággal való összefüggést nem állapították meg. Egy 6 hetes, placebo-kontrollos vizsgálatban, amely 186 allergiás rhinitisben szenvedő, és tüdő- és közepesen súlyos bronchiás asztmában szenvedő beteget vett fel, kimutatták, hogy a cetirizin napi egyszeri 10 mg-os adagolása csökkenti a rhinitis tüneteit és nem befolyásolja a tüdőfunkciót.

A vizsgálat eredményei alátámasztják a cetirizin biztonságosságát az enyhe és közepesen súlyos allergiás és bronchiás asztmában szenvedő betegeknél.

A placebo-kontrollos vizsgálat kimutatta, hogy a cetirizin napi 60 mg-os adag 7 napig történő alkalmazása nem okozott klinikailag szignifikáns hosszabbítást a QT-intervallumban. A cetirizin alkalmazása az ajánlott adagban javította az egész évben és az évszakos allergiás rhinitisben szenvedő betegek életminőségét.

Gyermekcseppek hatékonyságának vizsgálata

Egy 35 napos, 5-12 éves korú betegek vizsgálatában nem találtak semmilyen immunitást a cetirizin antihisztamin hatására. A bőr normál reakciója a hisztaminra a gyógyszer ismételt alkalmazásával történő leállítását követő három napon belül helyreállt.

Egy 7 napos, placebo-kontrollos vizsgálatban a cetirizint gyógyászati ​​formában, a szirupot, melyben 42, 6-11 hónapos korú beteg vett részt, bizonyította alkalmazásának biztonságosságát. A cetirizint naponta kétszer 0,25 mg / kg dózisban adták be, ami megközelítőleg 4,5 mg / nap volt (a dózistartomány 3,4–6,2 mg / nap).

A 6-12 hónapos gyermekeknél történő alkalmazás csak vényköteles és szigorú orvosi felügyelet mellett lehetséges.

Használati jelzések

A Drops Zodak 6 hónapos és annál idősebb gyermekek, valamint felnőttek számára készült:

  • az egész év folyamán (perzisztens) és szezonális (időszakos) allergiás rhinitis és allergiás kötőhártya-gyulladás: viszketés, tüsszentés, orr-torlódás, orrnyálkahártya, könnyezés, kötőhártya hyperemia;
  • krónikus idiopátiás csalánkiütés tünetei.

Adagolás és kezelés

Belsejében egy kanálba csöpög, vagy vízben oldódik. A víz feloldásához szükséges víz mennyiségének meg kell felelnie a folyadéknak, amit a beteg (különösen a gyermek) képes lenyelni. Az oldatot az elkészítés után azonnal fel kell venni.

Adagolás gyerekeknek

A 6-12 hónapos gyermekeknél történő alkalmazás csak vényköteles és szigorú orvosi felügyelet mellett lehetséges.

  • 6–12 hónapos gyermekek - 2,5 mg (5 csepp) naponta egyszer.
  • Gyermekek 1 éves és 6 éves kor között - 2,5 mg (5 csepp), naponta kétszer.
  • 6–12 éves gyermekek - 5 mg (10 csepp), naponta kétszer.
  • 12 év feletti gyermekek - 10 mg (20 csepp) naponta 1 alkalommal.

Néha 5 mg (10 csepp) kezdeti dózisa elegendő lehet, ha lehetővé teszi a tünetek kielégítő szabályozását.

A veseelégtelenségben szenvedő gyermekek esetében az adagot a CC és a testtömegre igazítják.

Felnőtt adagolás

10 mg (20 csepp) naponta egyszer.

Adagolás Idősek

Az idős betegeknél nincs szükség az adag csökkentésére, ha a vesefunkció nem károsodott.

Adagolás veseelégtelenségben szenvedők számára

Mivel a Zodak®-t elsősorban a veséből távolítják el a szervezetből, ha a veseelégtelenségben szenvedő betegeknek nem adható alternatív kezelés, akkor a dózist a vesefunkciótól függően kell beállítani (a kreatinin CK clearance értéke).

Adagolás veseelégtelenségben szenvedő felnőtt betegeknél:

Használat terhesség alatt és szoptatás alatt

terhesség

A több mint 700 terhességi kimenetelre vonatkozó előrejelző adatok elemzésekor nem volt egyértelműen okozati összefüggés a fejlődési rendellenességek, az embrionális és neonatális toxicitás esetére.

Az állatokon végzett kísérleti vizsgálatok nem mutattak közvetlen vagy közvetett mellékhatásokat a cetirizinnek a fejlődő magzatra (beleértve a posztnatális időszakot is) a terhesség és a szülés utáni fejlődés során.

A terhesség alatt a gyógyszer biztonságosságára vonatkozó megfelelő és szigorúan ellenőrzött klinikai vizsgálatokat nem végeztek, ezért a Zodak ® nem alkalmazható terhesség alatt.

szoptatás

A cetirizin a vérplazma hatóanyag-koncentrációjának 25-90% -ában kerül kiválasztásra az anyatejbe, a beadás utáni időtől függően. A szoptatás időtartama alatt az orvossal folytatott konzultációt követően kerül sor, ha az anya számára szándékolt előny meghaladja a gyermekre gyakorolt ​​potenciális kockázatot.

termékenység

Az emberi termékenységre gyakorolt ​​hatásra vonatkozó rendelkezésre álló adatok korlátozottak, de a termékenységre nincs negatív hatás.

Mellékhatások

A klinikai vizsgálatok eredményei azt mutatták, hogy a cetirizin ajánlott adagokban történő alkalmazása a központi idegrendszerre (CNS) kisebb mellékhatások kialakulásához vezet, beleértve az álmosságot, fáradtságot, szédülést és fejfájást. Bizonyos esetekben paradoxális CNS stimulációt regisztráltunk.

Annak ellenére, hogy a cetirizin a perifériás H1 receptorok szelektív blokkolója, és szinte semmilyen antikolinerg hatást nem fejt ki, az urináció nehézségeit, a lakhatási zavarokat és a szájszárazságot érintő izolált esetekről számoltak be.

A kóros májfunkcióról számoltak be, a máj enzimek és a bilirubin fokozott aktivitása mellett. A legtöbb esetben a cetirizin-dihidroklorid abbahagyása után a mellékhatások megszűntek.

A mellékhatások listája

Az alábbi mellékhatások mindegyike rendkívül ritka volt. És leggyakrabban az oka a gyógyszer túladagolása volt.

Lehetséges mellékhatások:

  • csökkent vérlemezkeszám és véralvadás;
  • izgatott állapot, agresszivitás;
  • depresszió, zavartság;
  • álmatlanság vagy álmosság;
  • hallucinációk;
  • memóriaveszteség;
  • görcsök;
  • ízváltozás;
  • a látásélesség csökkenése, a képek elvesztése;
  • szívdobogás;
  • laza széklet;
  • hányinger, hányás lehetséges;
  • megnövekedett étvágy;
  • urticaria, kábítószer-erythema;
  • vizelési problémák;
  • a beteg súlygyarapodása;
  • a máj enzimek megnövekedett vérkoncentrációja;
  • migrén, szédülés.

túladagolás

A cetirizin túladagolása esetén megfigyelt klinikai kép a központi idegrendszerre gyakorolt ​​hatásának köszönhető.

Túladagolás tünetei

Egyszeri cetirizin dózis 50 mg-os adagja után a következő klinikai képet tapasztalták: zavartság, hasmenés, szédülés, fáradtság, fejfájás, nemkívánatosság, midriasis, viszketés, szorongás, szedáció, álmosság, stupor, tachycardia, remegés, vizeletmegtartás.

Túladagolás kezelése

Közvetlenül a gyógyszer bevétele után meg kell mosni a gyomrot, vagy ösztönözni kell a hányást. Ajánlott az aktív szén használata, tüneti és támogató terápia. Nincs specifikus antidotum. A hemodialízis hatástalan.

Kölcsönhatás más gyógyszerekkel

A cetirizin más gyógyszerekkel való kölcsönhatásait nem észlelték.

A cetirizin gyógyszerkölcsönhatásainak, különösen a pszeudoefedrinrel vagy a teofillinnel való 400 mg / nap dózisban végzett kölcsönhatásokkal kapcsolatos vizsgálatok eredményei alapján klinikailag szignifikáns interakció nem volt kimutatható.

A cetirizin egyidejű alkalmazása alkohollal és más, a központi idegrendszert rontó gyógyszerekkel tovább csökkentheti a figyelem koncentrációját és a reakciók sebességét, bár a cetirizin nem fokozza az alkohol hatását (a vér koncentrációja 0,5 g / l).

Különleges utasítások

Figyelembe véve a központi idegrendszerre gyakorolt ​​potenciális gátló hatást, óvatosan kell eljárni a Zodak ® 1 éves kor alatti gyermekeknek a hirtelen csecsemőhalál szindróma következő kockázati tényezőivel történő felírásakor, mint például (de nem kizárólag erre a listára):

  • alvási apnoe szindróma vagy hirtelen csecsemőhalál-szindróma egy csecsemőnél egy testvérrel vagy testvérrel;
  • az anya kábítószerrel való visszaélése vagy a terhesség alatti dohányzás;
  • az anya fiatal kora (19 év és fiatalabb);
  • a gyermek dohányzásával való dohányzással való visszaélés (napi egy vagy több cigarettacsomag);
  • azok a gyermekek, akik rendszeresen elaludnak, és akik nem helyezkednek el a hátukon;
  • koraszülött (37 hetesnél rövidebb terhességi kor) vagy alulsúlyú (a 10. terhességi kor alatt) gyermekeknél született;
  • a központi idegrendszerre depresszív hatású gyógyszerek közös bevitelével. A gyógyszer a metilparabenzol és a propil-parabenzol segédanyagokat tartalmaz, amelyek allergiás reakciókat okozhatnak, beleértve a késleltetett típusúakat is.

A gerincvelő sérülése, prosztata hiperplázia, valamint egyéb, a vizelet visszatartására hajlamosító tényezők óvatosságot igényelnek, mivel a cetirizin növelheti a vizelet visszatartásának kockázatát. Cetirizin alkohollal egyidejű alkalmazása esetén ajánlatos óvatosságot alkalmazni, bár terápiás dózisoknál nem észleltek klinikailag jelentős kölcsönhatást alkohollal (0,5 g / l véralkohol-koncentráció mellett).

Óvatosság szükséges az epilepsziás betegeknél és a fokozott görcsös készségnél.

Az allergiás vizsgálatok elrendelése előtt háromnapos lemosási időszakot javasolnak, mivel a H1-hisztamin receptor blokkolók gátolják az allergiás bőrreakciók kialakulását.

A járművek vezetésére és a mechanizmusokkal való munkavégzésre gyakorolt ​​hatás

A járművek vezérlési képességének objektív értékelésével és a mechanizmusokkal való munkavégzéssel kapcsolatban a Zodak ® alkalmazása során az ajánlott dózisokban nem észleltek semmilyen mellékhatást. Azonban az álmosság megnyilvánulásait mutató betegeknél a kezelés ideje alatt a kábítószer-fogyasztás hátterében tartózkodni kell attól, hogy tartózkodjanak az autótól, potenciálisan veszélyes tevékenységeket gyakoroljanak, vagy olyan mechanizmusokat irányítsanak, amelyek fokozott figyelmet és sebességet igényelnek a pszichomotoros reakciókban.

Kiadási forma

Cseppek orális adagoláshoz 10 mg / ml.

20 ml-en a palackban egy sötét üvegből, amelyet egy dugócseppentővel dugunk be, és amely fedéllel van ellátva, amely védelmet nyújt a gyermekek számára. Minden palackot az alkalmazási utasítással együtt kartondobozba helyeznek.

Tárolási feltételek

Legfeljebb 25 ° C-on tárolandó.

Gyermekektől elzárva tartandó!

Tárolási idő

Ne használja a csomagoláson feltüntetett lejárati időn túl.

Gyógyszertár értékesítési feltételek

gyártók

A Zodak cseppek gyártói gyógyszeripari cégek:

  1. Zentiva CS, Csehország.
  2. A.Nuttermann & Cie. GmbH, Németország.

Gyermekcseppek analógjai Zodak

A Zodak csepp analógjai a hatóanyagra:

Cetirizin csepp a gyermekek számára

Kisgyermekeknél gyakran előfordulhatnak különböző allergiás reakciók. Az ilyen helyzetekben történő kezeléshez speciális szerszámokat használjon, amelyek közül az egyik - Cetirizine. A cetirizin a fő anyagot tartalmazza, amely közvetlen hatással van - cetirizin-dihidrokloridra. A gyógyszer az antihisztamin antiallergiás csoporthoz tartozik.

Általános információk a gyógyszerről

A gyerekek cseppjei A cetirizin jól ismert Ozone céget állít elő. Ezeknek a cseppeknek a hatása a gyermek allergiás reakcióinak megelőzésére irányul. A kibocsátás formája nagyon kényelmes a növekvő test számára, mivel minimális mellékhatásokkal rendelkezik.

A gyógyszer 6 hónapos korban alkalmazható cseppekben engedélyezett.

A gyógyszer oldata színtelen, átlátszó folyadék, amely néha barna árnyalattal történik. Az oldat jellegzetes szaga van.

A cetirizin blokkolja a hisztaminra reagáló receptorokat, az allergiás állapotok idején képződő hatóanyagot. Tulajdonságai miatt a gyógyszer gyorsan megérti az allergiás tüneteket: viszketést, rhinitist, vörösséget, duzzanatot, erythemát stb.

Különösen hatásos cseppek a reakció kezdeti szakaszában, amikor az allergén hatása éppen megkezdődött. De a betegség előrehaladott szakaszában a cetirizin is hatékony lehet. Hála neki, a sima izmok duzzanata és relaxációja csökken.

Összetétel és a kiadás formái

  1. A fő anyag: 10 mg cetirizin-dihidroklorid.
  2. A gyógyszer kiegészítő komponensei: metil-parahidroxibenzoát - 1,35 mg, propil-parahidroxibenzoát - 0,15 mg, glicerin - 250 mg, propilénglikol - 350 mg, nátrium-szacharinát - 10 mg, nátrium-acetát-trihidrát - 10 mg, ecetsav - 0,53 mg, víz - 1 ml-ig.

A gyógyszer gyógyszertárakban kapható recept nélkül. A gyógyszert különböző formákban állítják elő:

  1. Fehér, kerek tabletták, amelyek fóliával vannak ellátva. Az alakja domború. Mindegyik tabletta 10 mg-os súlyú, mindegyik 7 vagy 10 darab.
  2. Cseppek formájában - az átlátszó oldat nem tartalmaz szennyeződéseket vagy üledéket. 1 ml 10 mg fő anyagot tartalmaz. Egy sötét üveges injekciós üvegben lévő oldatot tartalmaz, amelyek mindegyike 10 vagy 20 mg hatóanyagot tartalmaz.
  3. Szirup - a folyadék színtelen és átlátszó, érett banán illata. Továbbá 1 ml folyadék 10 mg hatóanyagot tartalmaz. A palackok sötét üvegből készülnek, 75 vagy 150 ml-ben készülnek, minden dobozban mérőkanál van.

Használati jelzések

A cetirizin cseppek felnőtteknek és 6 hónapos korú gyermekeknek jelennek meg a következő tünetek enyhítésére:

  1. Allergiás rhinitis és kötőhártya-gyulladás esetén egész évben és szezonális irányban, orr- és szemrendellenességekkel.
  2. A viszketés, a tüsszögés, az orr-torlódás, a nyálkahulladék felszabadulása, a kötőhártya szakadásának és bőrpírjának megszüntetése.
  3. Ha idiopátiás és krónikus urticaria tünetei vannak.
  4. Dermatitis és dermatosis jelenlétében, melyet viszketés és vörösség kísér. A neurodermatitist és az atópiás dermatitist a gyermekek leggyakoribb betegségének tekintik.

A hat hónapos és 1 év közötti gyermekeket csak recept alapján kell feltüntetni.

Ellenjavallatok és lehetséges mellékhatások

A gyógyszer a következő gyermekkategóriákban ellenjavallt:

  1. Ha a gyermek intoleráns a gyógyszer egyes összetevői esetében: cetirizin, hidroxi-zin, bármilyen piperazin-származék és más anyag.
  2. Veseelégtelenség jelenlétében, amely terminális stádiumban van.
  3. A gyermek életkora legfeljebb 6 hónap, mivel nincsenek kutatási adatok e gyermekek korosztályáról.

Felnőttek esetében a gyógyszer a terhesség alatt ellenjavallt.

A mellékhatások rendkívül ritkák, általában a gyermekek jól tolerálják a cetiresin cseppjeit. A gyógyszer leggyakoribb reakciói a következők:

  1. Fejfájás.
  2. Álmosság.
  3. A szájüregben a szárazság megjelenése.
  4. Fájdalom a hasban.
  5. Hasmenés.
  6. Idegrendszeri betegségek.
  7. Rhinitis, stb.

Ha ezek a mellékhatások jelen vannak, a Cetiresin cseppeket le kell állítani, és a gyermek állapotát jelenteni kell az orvosnak.

Hasonló tünetek fordulhatnak elő a gyógyszer túladagolása esetén. Ebben az esetben a gyermeknek a lehető leghamarabb ki kell mutatnia az orvosnak. A fő lépések a szorbensek bevétele, a gyomor mosása és a beteg pihenésének biztosítása.

Hogyan kell szedni és adagolni gyermekeknek

Cseppek jelennek meg a lenyeléshez. Meg kell oldani vízben, azonnal csöpöghet egy kanálba. A vizet annyira veszik, amennyit egy gyerek egyszerre képes lenyelni. Az oldatot az elkészítés után azonnal fel kell venni.

Ha a gyermek 12 évnél idősebb, a dózist a következőképpen számítják ki: este 10 mg, ami 20 cseppnek felel meg.

1 és 2 év között a napi 2 adag 5 csepp gyógyszer lesz.

A 2-6 éves gyerekek ugyanolyan adagot kapnak, 5 csepp naponta kétszer - reggel és lefekvés előtt. Vagy csak este, de aztán 5 mg, ami 10 cseppnek felel meg.

6-12 éves gyerekeknek naponta kétszer 10 csepp gyógyszert kell szedniük. Vagy csak este, 20 cseppenként.

A kezelőorvos képes lesz beállítani az adagot, a gyermek egészségi állapotára összpontosítva. Ha a vesék problémái vannak, a gyógyszer adagja felére csökken.

Ha az allergén expozíció rövid távú, akkor a cetirizin szedése legfeljebb 7 nap lesz. Ha szezonális allergia alakul ki rhinitis formájában, akkor 12 év alatti gyermekeknek 1 hónapig kell kezelniük. 12 évesnél idősebb gyermekek és felnőttek számára a tanfolyam 6 hétre meghosszabbítható.

Különleges utasítások

A gyógyszer szedése közben meg kell korlátozni a fokozott figyelmet és a reakciósebességet koncentráló aktivitást.

Az 1 éves kor alatti gyermekekkel kapcsolatban bizonyos helyzetekben különös figyelmet kell fordítani, mivel a cetirizin összetevői depressziósan hatnak a központi idegrendszerre:

  1. Ha az anya a terhesség alatt gyógyszert szedett, vagy füstölt.
  2. Ha egy nő született egy nagyon fiatal, vagyis 19 éves gyermek.
  3. Ha a baba olyan szobában van, ahol a felnőttek a dohányzást visszaélik.
  4. Ha a gyermek lefelé alszik.
  5. Koraszülött csecsemők vagy alacsony születési súlyú csecsemők.
  6. Ha további gyógyszert írtak fel, a központi idegrendszert lenyomva.

A gyógyszer analógjai

A következő gyógyszerek a testre gyakorolt ​​hatásuk analógjai és a cetirizin hatóanyagai:

Vannak gyógyszerek, amelyek hasonlóak a tevékenységükben, de különböző összetételűek, köztük:

következtetés

Annak ellenére, hogy a gyógyszertár gyógyszertár nélkül kapható, először orvoshoz kell fordulnia. Ez különösen a gyógyszer kisgyermekek általi használatát érinti, mivel a mellékhatásokat nem zárják ki, és hátrányosan befolyásolhatják a gyermek állapotát.

Cetirizine Hexal csepp - hivatalos használati utasítás

UTASÍTÁSOK
a gyógyszer orvosi alkalmazására

Regisztrációs szám:

A gyógyszer kereskedelmi neve: Cetirizine Hexal

Nemzetközi nem saját tulajdonú név:

Kémiai név: (RS) -2- [2- [4 - [(4-klór-fenil) -fenil-metil] -piperazin-1-il] -etoxi] -ecetsav-dihidroklorid

Adagolási forma:

Hozzávalók:

Leírás:
Átlátszó, színtelen oldat idegen részecskék nélkül.

Farmakoterápiás csoport:

ATC kód: R06AE07

Farmakológiai tulajdonságok:

Gyógyszerhatástani:
A cetirizin kifejezetten allergiás hatású. Gyakorlatilag a farmakológiailag aktív dózisokban nincs szedatív hatás, a szelektív H antagonistákra utal.1-hisztamin receptorok és gyakorlatilag nem antikolinerg és antiserotoninovogo hatások, megakadályozza a fejlődést és elősegíti az allergiás reakciók lefolyását. Antipruritikus és antiexudatív hatása van. Befolyásolja az allergiás reakciók korai stádiumát, és csökkenti a gyulladásos sejtek migrációját; gátolja a késői allergiás reakcióban részt vevő közvetítők felszabadulását. Csökkenti a kapilláris permeabilitást, megakadályozza a szöveti ödéma kialakulását, enyhíti a sima izomgörcsöket. Eltávolítja a bőrreakciókat a hisztamin, specifikus allergének, valamint a hideg csalánkiütés esetén történő hűtés során. A cetirizin szignifikánsan csökkenti a hörgőfa hiperreaktivitását, ami a hisztamin felszabadulására adott válasz a bronchiás asztmában szenvedő betegeknél. A gyógyszer terápiás hatása átlagosan 60 perccel az adagolás után jelentkezik. A felvételi kurzus hátterében a tolerancia nem alakul ki.

Felszívódás: Orális adagolás után a cetirizin gyorsan és jól felszívódik a gyomor-bél traktusból. A koncentráció maximális szintjét kb. 40 - 60 perc elteltével határozzuk meg.
A táplálékfelvétel nem gyakorol jelentős hatást az abszorpció mennyiségére, azonban ebben az esetben az abszorpciós ráta enyhén csökken.

Eloszlás: A cetirizin körülbelül 93% -ban kötődik a plazmafehérjékhez. Az eloszlási térfogat (Vd) alacsony (0,5 l / kg), a gyógyszer nem jut be a sejtbe.
A gyógyszer nem hatol át a vér-agy gáton.
Metabolizmus: A cetirizin metabolizálódik a májban, hogy inaktív metabolitot képezzen.
10 napos használat esetén 10 mg-os dózisban a gyógyszer felhalmozódása nem figyelhető meg.

Visszavonás: A vesék kb. 70% -a többnyire változatlan.
A rendszer clearance-e körülbelül 54 ml / perc.
Egy egyszeri dózis beadása után a felezési idő körülbelül 10 óra. A 2-12 éves gyermekeknél a felezési idő értéke 5-6 órára csökken.
Károsodott vesefunkció esetén (kreatinin clearance 11-31 ml / perc alatt) és hemodialízisben szenvedő betegeknél (kreatinin clearance kevesebb, mint 7 ml / perc) a felezési idő 3-szor nő, a clearance 70% -kal csökken.
A krónikus betegségek és az idős betegek hátterében a felezési idő 50% -kal emelkedik, a clearance pedig 40% -kal csökken.
A hemodialízis hatástalan.

Használati jelzések:

Ellenjavallatok:

Óvatosan: mérsékelt és súlyos súlyosságú krónikus pyelonefritisz (az adagolási rend korrekciója szükséges), idős kor (a glomeruláris szűrés csökkentése lehetséges).

Adagolás és adagolás:

Mellékhatások:
Az emésztőrendszer részéről: szájszárazság, dyspepsia.
A központi idegrendszer oldalán: fejfájás, álmosság, fáradtság, szédülés, izgatottság, migrén.
A gyógyszer általában jól tolerálható. A mellékhatások ritkák és átmeneti jellegűek.

túladagolás:

Más eszközökkel való kölcsönhatás:
A cetirizin és más gyógyszerek közötti klinikailag jelentős kölcsönhatásokat nem állapítottak meg.
A teofillinnel történő együttes alkalmazás (400 mg / nap) a cetirizin teljes clearance csökkenéséhez vezet (a teofillin kinetikája nem változik).

Különleges utasítások:

A kiadás formái:
Egy 10 vagy 20 ml térfogatú sötét üvegből készült palackcseppentő a kartondobozban történő használati utasítással együtt.

A gyógyszer eltarthatósága:
3 év.
Egy nyitott palack 6 hónapig használható.
Ne használja a gyógyszert a megadott lejárati idő után.

Gyógyszertári ünnepek:
A számláló felett.

cetirizin

◊ Csepp orális adagoláshoz, tiszta, színtelen vagy enyhén barnás oldat formájában, jellegzetes szaggal.

Segédanyagok: metil-parahidroxibenzoát - 1,35 mg, propil-parahidroxibenzoát - 0,15 mg, glicerin - 250 mg, propilénglikol - 350 mg, nátrium-szacharinát - 10 mg, nátrium-acetát-trihidrát - 10 mg, jégecet - 0,53 mg, víz - 1 ml.

10 ml - sötét üveg cseppentő palackok (1) - karton csomagolás.
20 ml - sötét üveg cseppentő palackok (1) - karton csomagolás.

Cetirizin - használati utasítás, áttekintés, analóg és felszabadulási forma (10 mg tabletta, csepp, szirup) csalánkiütés, pollinosis és egyéb allergiás megnyilvánulások kezelésére felnőttek, gyermekek és terhesség alatt. struktúra

Ebben a cikkben elolvashatja a Cetirizine gyógyszer használatára vonatkozó utasításokat. Bemutatták az oldal látogatóit - a gyógyszer felhasználóit, valamint a szakemberek orvosainak véleményét a Cetirizine használatáról a gyakorlatban. Nagy kérés, hogy aktívabban vegye fel a visszajelzést a gyógyszerről: a gyógyszer segített vagy nem segített a betegség megszabadulásáról, milyen szövődmények és mellékhatások voltak megfigyelhetők, és amelyeket a gyártó nem adott meg a feljegyzésben. A cetirizin analógjai rendelkezésre álló strukturális analógok jelenlétében. Alkalmazása csalánkiütés, pollinosis és egyéb allergiás tünetek kezelésére felnőttek, gyermekek, valamint terhesség és szoptatás alatt. A gyógyszer összetétele.

A cetirizin egy versenyképes hisztamin antagonista, a hidroxi-metabolit, amely blokkolja a H1-hisztamin receptorokat. Megakadályozza az allergiás reakciók kialakulását és megkönnyíti a folyamatot, antipruritikus és anti-exudatív hatású. Ez befolyásolja az allergiás reakciók korai stádiumát, korlátozza a gyulladásos mediátorok felszabadulását az allergiás reakció késői szakaszában, csökkenti az eozinofilek, a neutrofilek és a bazofilek migrációját. Csökkenti a kapilláris permeabilitást, megakadályozza a szöveti ödéma kialakulását, enyhíti a sima izomgörcsöket.

Eltávolítja a bőrreakciókat a hisztamin, specifikus allergének, valamint a hideg csalánkiütés esetén történő hűtés során.

Gyakorlatilag nincs antikolinerg és antiszotonin hatás. Terápiás adagokban gyakorlatilag nem okoz nyugtató hatást. A 10 mg cetirizin egyszeri dózisa után - 20 perc elteltével (a betegek 50% -ánál) és 60 perc elteltével (a betegek 95% -ánál) a hatás több mint 24 óráig tart, míg a cetirizin antihisztamin hatásával szembeni tolerancia nem alakul ki. A kezelés befejezése után a hatás legfeljebb 3 napig tart.

struktúra

Cetirizin-dihidroklorid + segédanyagok.

farmakokinetikája

Gyorsan felszívódik az emésztőrendszerből. Az élelmiszer nem befolyásolja az abszorpció teljességét (AUC), de meghosszabbítja a Cmax eléréséhez szükséges időt 1 órával, és 23% -kal csökkenti a Cmax értékét. Kis mennyiségben metabolizálódik a májban O-dealkilezéssel egy farmakológiailag inaktív metabolit képződésével (ellentétben a H1-hisztamin receptor blokkolókkal, amelyek a májban metabolizálódnak a citokróm P450 rendszer részvételével). Nem halmozódik fel. A gyógyszer 2/3-a változatlan formában válik ki a vesékből és körülbelül 10% -aa belekből. Belép az anyatejbe.

bizonyság

  • szezonális és évelő allergiás rhinitis és kötőhártya-gyulladás (viszketés, tüsszentés, orrnyálkahártya, könnyezés, kötőhártya hiperémia);
  • urticaria (beleértve a krónikus idiopátiás csalánkiütést);
  • szénanátha (pollinózis);
  • viszketés;
  • angioödéma (angioödéma);
  • gyulladásos allergiás dermatosis (beleértve az atópiás dermatitist, a neurodermititist).

A kiadás formái

10 mg bevont tabletta.

Cseppek orális adagoláshoz.

Használati és adagolási utasítások

Felnőtteknek és 12 év feletti serdülőknek ajánlott 10 mg (1 tabletta) cetirizint szedni, lehetőleg este.

6–12 éves korú gyermekek, akiknek testsúlya kevesebb, mint 30 kg 5 mg (1/2 tabletta) este; este 30 kg - 10 mg (1 tabletta) tömegű. 5 mg (1/2 tabletta) naponta kétszer (reggel és este) szedhető.

A 12 évesnél idősebb felnőtteknek és tizenéveseknek ajánlott 10 mg (10 ml (2 gombóc)) cetirizint szedni, lehetőleg este.

A 2 és 12 év közötti, 30 kg-nál kisebb testtömegű gyermekeket 5 ml-re kell felírni (1 gombóc); 30 kg - 10 ml-es (2 gombóc) súlya este. Az 5 ml-es recepció (1 mért kanál) naponta kétszer (reggel és este) lehetséges.

A 12 évesnél idősebb felnőtteknek és tizenéveseknek ajánlott 10 mg (20 csepp) cetirizint szedni, lehetőleg este.

Az 1-2 évesnél idősebb gyermekeknek napi kétszer 2,5 mg-ot (5 csepp) kell rendelniük; 2-6 éves korban - 2,5 mg (5 csepp) naponta kétszer (reggel és este) vagy 5 mg (10 csepp) este; 6-12 éves korban 5 mg (10 csepp) naponta kétszer (reggel és este) vagy 10 mg (20 csepp) este.

A veseelégtelenségben szenvedő betegeknek az ajánlott adagot 2-szer kell csökkenteniük.

Kóros májfunkció esetén az adagot egyénileg kell kiválasztani, különösen gondosan - egyidejű veseelégtelenség esetén.

Idős betegek, akiknek normális veseműködési dózisa van, nem szükséges.

Szezonális allergiás rhinitis esetén a felnőttek terápia időtartama általában 3 és 6 hét között van, és rövid ideig tartó allergénnel elegendő egy hétig. A 6 évesnél idősebb gyermekek kezelésének időtartama 2-4 hét, és rövid ideig tartó allergénnel elegendő, ha 1 hétig tart.

A tablettákat szájon át, az étkezéstől függetlenül szedjük, nem rágjuk, és elegendő mennyiségű folyadékkal, lehetőleg este.

Mellékhatások

  • szájszárazság;
  • diszpepszia;
  • fejfájás;
  • álmosság;
  • fáradtság;
  • szédülés;
  • izgalom;
  • migrén;
  • bőrkiütés;
  • angioödéma;
  • csalánkiütés;
  • bőrviszketés.

Ellenjavallatok

  • súlyos vesebetegség;
  • terhesség
  • szoptatás (szoptatás);
  • túlérzékenység a gyógyszerrel szemben.

Használat terhesség és szoptatás alatt

A gyógyszer a terhesség alatt ellenjavallt. Szükség esetén a szoptatás ideje alatt döntenek a szoptatás ideje alatt.

Alkalmazás idős betegeknél

Óvatosan alkalmazva a korai korú betegekre.

Gyermekeknél

A szájon át történő adagolásra szolgáló csepp formájú gyógyszer 1 évesnél idősebb gyermekek számára készült.

A szirup formájú gyógyszer 2 évesnél idősebb gyermekek számára készült.

A tabletta tabletták formájában 6 év feletti gyermekek számára készült.

Különleges utasítások

Nem ajánlott a központi idegrendszert lebontó gyógyszerek egyidejű alkalmazása.

A háttérben nem szabad etanolt (alkoholt) használni.

A cukorbetegségben szenvedő betegeknek adott gyógyszer beadásakor szem előtt kell tartani, hogy 1 tabletta kevesebb, mint 0,01 XE, 10 ml szirup (2 gombóc) 3,15 g szorbitot (800 mg fruktózt) tartalmaz, ami 0,026 XE-nek felel meg.

A glicerin, a propilénglikol, a metil-4-hidroxi-benzoát, a propil-4-hidroxi-benzoát a szirup összetételében a fejfájás, a gyomor-bélrendszeri betegségek, a hörgőgörcs és az urticaria nagy adagokban történő bevétele esetén lehetséges.

A motoros közlekedési és vezérlési mechanizmusok vezetési képességére gyakorolt ​​hatás

A gyógyszer használatának ideje alatt meg kell tartózkodni a potenciálisan veszélyes tevékenységektől, amelyek fokozott figyelmet és gyorsabb pszichomotoros reakciókat igényelnek.

Kábítószer-kölcsönhatások

A cetirizin és más gyógyszerek közötti klinikailag jelentős kölcsönhatást nem igazolták.

A teofillinnel (napi 400 mg-os dózis) történő kombinált alkalmazás a cetirizin teljes clearance csökkenését eredményezi (a teofillin kinetika nem változik).

A cetirizin analógjai

A hatóanyag szerkezeti analógjai:

  • Alerza;
  • Allertek;
  • Zintset;
  • Zyrtec;
  • Zodak;
  • Letizen;
  • Parlazin;
  • Cetirizine Hexal;
  • Cetirizine Teva;
  • Cetirizin-dihidroklorid;
  • Tsetirinaks;
  • Tsetrin.

A terápiás hatás analógjai (urticaria kezelésére szolgáló eszközök):

  • Allerfeks;
  • Elnyelt 10;
  • asztemizol;
  • Berlikort;
  • Vero Loratadin;
  • hidrokortizon;
  • Gistaglobin;
  • Gistalong;
  • Gistafen;
  • Dekortin;
  • dexametazon;
  • Zaditen;
  • Zyrtec;
  • Zodak;
  • Kalcium-klorid;
  • Kenakort;
  • Kestin;
  • Klargotil;
  • Klaridol;
  • Klarisens;
  • Claritin;
  • Clarifier;
  • Klarotadin;
  • klemasztin;
  • Ksizal;
  • Lomilan;
  • loratadin;
  • Lordestin;
  • Lorinden;
  • Mibiron;
  • Nobrassit;
  • Oksikort;
  • Parlazin;
  • prednizolon;
  • Primalan;
  • Rivtagil;
  • Sinoderm;
  • Soventol;
  • Suprastin;
  • Suprastineks;
  • tavegil;
  • Telfastnak;
  • Tirlor;
  • Tranexam;
  • túrái;
  • Fenistil;
  • fenkarol;
  • Fortekortin;
  • Hilak Forte;
  • Tseleston;
  • Tsetirinaks;
  • Tsetrin;
  • Erolin.

Cetirizine Hexal (Cetirizine HEXAL)

Hatóanyag:

tartalom

Farmakológiai csoport

Klinikai osztályozás (ICD-10)

struktúra

Farmakológiai hatás

Adagolás és adagolás

Belül az ivóvíz, az étkezéstől függetlenül.

Felnőttek és 12 évesnél idősebb serdülők: ajánlott 20 csepp (10 mg) vagy 1 fül. naponta, lehetőleg este.

6–12 éves gyermekek: 10 csepp (5 mg) naponta kétszer, reggel és este, vagy 20 csepp (10 mg) este; tabletták esetében - 30 kg-nál kisebb testtömeggel - 1/2 tabletta, este bevont; 30 kg-nál nagyobb testtömegű - 1 fül, este bevont. Naponta 2-szer kapható (reggel és este), 1/2 asztal.

2-6 éves gyermekek: 10 csepp (5 mg) este vagy 5 csepp (2,5 mg) reggel és este.

1-2 éves korig: 5 csepp (2,5 mg), naponta kétszer.

Idős betegek normális vesefunkcióval, az adag módosítása nem szükséges.

A veseelégtelenségben szenvedő betegeknek cetirizin dózist kell beállítani, a Cl kreatinin értékétől függően.

A Cl kreatinin a kreatinin plazmakoncentrációjából számítható ki a következő képlet alapján:

Cl kreatinin, ml / perc = ([140 éves kor, év] × testtömeg, kg): 72 × Cl kreatinin vérplazma, mg / dl

A nők kreatinin-kloridját úgy lehet kiszámítani, hogy a kapott értéket 0,85-ös tényezővel megszorozzuk.

Az adag módosítása a táblázatban szereplő adatok figyelembevételével történik.

CETIRIZIN (CETIRIZIN)

Regisztrációs tanúsítvány birtokosa:

Készítette:

Adagolási forma

Kiadási forma, csomagolás és összetétel

Cseppek orális adagoláshoz, tiszta, színtelen vagy enyhén barnás oldat formájában, jellegzetes szaggal.

Segédanyagok: metil-parahidroxibenzoát - 1,35 mg, propil-parahidroxibenzoát - 0,15 mg, glicerin - 250 mg, propilénglikol - 350 mg, nátrium-szacharinát - 10 mg, nátrium-acetát-trihidrát - 10 mg, jégecet - 0,53 mg, víz - 1 ml.

10 ml - sötét üveg cseppentő palackok (1) - karton csomagolás.
20 ml - sötét üveg cseppentő palackok (1) - karton csomagolás.

Farmakológiai hatás

farmakokinetikája

ZODAK ® (SANOFI RUSSIA, Oroszország)

PARLAZIN ® (EGIS Gyógyszerészet, Magyarország)

cetirizin

A cetirizin egy antihisztamin gyógyszer, hisztamin H1 receptor blokkoló.

A második generáció eszköze lehetővé teszi az allergiás reakcióra jellemző tünetek enyhítését és annak kialakulásának megakadályozását. Van egy lista a kontraindikációkról.

A cetirizinnel szembeni túlérzékenység gyakorlatilag nem fordul elő. A gyógyszert sikeresen alkalmazták mind a monoterápiában, mind az allergiás betegségek komplex kezelésében. Ez jól kombinálható antibakteriális és antimycotikus szerekkel. Gyermekgyógyászati ​​gyakorlatban 6 évesnél idősebb gyermekeknél alkalmazható. Idős betegek a gyógyszert általánosan alkalmazzák: a dózis csökkentése nem szükséges (feltéve, hogy a vesék rendesen működnek).

Közepesen súlyos vagy súlyos veseelégtelenségben szenvedő betegeknél dóziscsökkentés szükséges.

Adagolási forma

A gyógyszer három adagolási formában áll rendelkezésre:

  1. A tabletták. A hosszúkás, fehér színű.
  2. Cseppek orális adagoláshoz. Szagtalanok és színtelenek.
  3. Szirup (a gyermekek számára legelőnyösebb forma). Átlátszó, banán ízű kompozíció.

Az optimális adagolási formát a kezelőorvos határozza meg egy adott beteg esetében egy adott esetben.

Leírás és összetétel

A gyógyszer egy tablettája 10 mg cetirizin-dihidrokloridot tartalmaz. A kiegészítő komponensek a következők:

  • laktóz-monohidrát;
  • mikrokristályos cellulóz;
  • titán-dioxid;
  • kolloid szilícium-dioxid;
  • magnézium-sztearát.

A csepp formájában lévő gyógyszer 10 mg cetirizin-dihidrokloridot tartalmaz 1 ml készítményben. A kiegészítő komponensek listája a következő vegyületek:

  • nátrium-acetát-trihidrát;
  • benzoesav;
  • propilénglikol;
  • glicerin;
  • desztillált vizet.

Az orális szirup 1 mg cetirizin-dihidrokloridot tartalmaz 1 ml gyógyszerkészítményben. További komponensek az ilyen vegyületek:

  • glicerin;
  • nátrium-szacharin;
  • banán íz;
  • szorbit;
  • ecetsav;
  • nátrium-acetát;
  • propilénglikol.

Mit segít a cetirizin?

A cetirizint az allergiás reakció klinikai megnyilvánulásának megállítására és megelőzésére a következő esetekben írják fel: t

  • allergiás rhinorrhea;
  • bőr viszketés dermatitissel, beleértve az atópiás dermatitist;
  • angioödéma;
  • a növények, gyógynövények, virág virágzásából eredő rhinitis;
  • allergiás kötőhártya-gyulladás;
  • urticaria, beleértve az idiopátiás és allergiás;
  • szénanátha;
  • allergiás reakció az ultraibolya sugarakra;
  • rovarcsípések és a bőr duzzadása a harapás hátterében.

A gyógyszert fel lehet rendelni olyan betegeknek is, akik hajlamosak allergiás reakciók kialakulására gyógyszerekkel, mint például antibiotikumok, köhögés-szirupok és mások.

Farmakológiai hatás

A versenyképes hisztamin antagonista, a hidroxi-metabolit blokkolja a hisztamin H1 receptorokat. Megakadályozza az allergiás reakciók kialakulását és megkönnyíti a folyamatot, antipruritikus és anti-exudatív hatású. Az allergiás reakciók korai szakaszára hat, korlátozza a gyulladásos mediátorok felszabadulását az allergiás reakció "késői" szakaszában, csökkenti az eozinofilek, a neutrofilek és a bazofilek migrációját. Csökkenti a kapilláris permeabilitást, megakadályozza a szöveti ödéma kialakulását, enyhíti a sima izomgörcsöket.

Eltávolítja a bőrreakciókat a hisztamin, specifikus allergének, valamint a hideg csalánkiütés esetén történő hűtés során. Csökkenti a hisztamin által okozott bronchospazmust a tüdő bronchiás asztmájában szenvedő betegeknél. Gyakorlatilag nincs antikolinerg és antiszotonin hatás. Terápiás adagokban gyakorlatilag nem okoz nyugtató hatást. A hatás 10 mg cetirizin egyszeri dózisának - 20 perc (a betegek 50% -ánál) és 60 perc (a betegek 95% -ánál) egyidejű alkalmazása után több mint 24 órán át tart.

A kezelés folyamán a cetirizin antihisztamin hatásával szembeni tolerancia nem alakul ki. A kezelés befejezése után a hatás legfeljebb 3 napig tart.

Terhesség alatt történő alkalmazás a szoptatás alatt

Nem végeztek vizsgálatokat és klinikai vizsgálatokat a Cetirizine gyógyszerrel és annak terhességre és magzati fejlődésre gyakorolt ​​hatásairól. Tekintettel arra, hogy nincs információ az anya és a magzat tablettáinak biztonságosságáról, a cetirizint nem írják elő terhes nőknek.

A tabletták aktív hatóanyaga kiválasztódik az anyatejbe, és behatolhat a gyermek testébe, így a Cetirizine gyógyszer nem adható szoptató anyáknak. Szükség esetén a szoptatás megszüntetéséről a szoptató anyák kezelése javasolt.

Cetirizin: használati utasítás

Az allergiás tüneteket semlegesítő gyógyszer három formában áll rendelkezésre:

tabletta

Fehér tabletták, hosszúkás. Minden tabletta 10 mg hatóanyagot (cetirizint) tartalmaz. A tablettákat buborékfóliába csomagolják 7-10 darab.

A cetirizin allergiás tünetei enyhítésére az alábbi adagokat írják elő:

  • Felnőttek és serdülők 12 éves korig - 1 tabletta (10 mg) egyszer, lehetőleg délután;
  • 6-12 éves korú gyermekek, 30 kg-nál kisebb testtömeggel - 1/2 tabletta (5 mg) délután;
  • A 30 kg-nál nagyobb súlyú gyermekek - 1 tabletta naponta kétszer vagy 1/2 tablettát írnak fel.

A tablettákat rágás nélkül kell bevenni, függetlenül az élelmiszer használatától, és nagy mennyiségű folyadékkal le kell mosni.

cseppek

1 ml tiszta, színtelen csepp 10 mg cetirizint tartalmaz. 20 és 10 ml-es palackcseppben kapható.

  • Gyermekek 1-2 éves korig - 5 csepp (2,5 mg), naponta kétszer;
  • Két évtől 6 - 5 csepp (2,5 mg) reggel és este. Egyszeri 10 csepp (5 mg) dózis lehetséges éjszaka.
  • 6-12 éves korig - 10 csepp (5 mg) reggel és este, vagy 20 csepp (10 mg) este;
  • A felnőtt betegek, valamint a 12 évesnél idősebb serdülők esténként 20 csepp (10 mg) dózisban szedhetik a cetirizint;
  • A veseelégtelenségben szenvedő betegek esetében az ajánlott adagolás felére csökken. Különösen fontos, hogy a máj és a vese meghibásodása esetén válasszuk ki a gyógyszer megfelelő adagját.

Az allergiás rhinitis szezonális megnyilvánulása három-hat hetes terápiás kezelést igényel. Rövid idejű allergiás tünetekkel a kezelés egy hétre csökkenthető. A 6 éves gyerekek terápiás tanfolyamát 2-4 hétre tervezték. Az allergia könnyebb lefolyása lehetővé teszi a gyógyszer egy hétre történő csökkentését.

A cetirizint száraz helyen, legfeljebb 18-20 fokos hőmérsékleten, legfeljebb 3 évig kell tárolni.

Cseppek, a palack kinyitása után nem ajánlott 6 hónapnál hosszabb ideig használni.

Szirup, a csomag megnyitása után nem lehet 3 hónapnál hosszabb ideig tárolni.

szirup

Átlátszó és színtelen, banán ízével és illatával, belső használatra jelzett. 1 ml 1 mg hatóanyagot tartalmaz. A szirupot 150 ml sötét üvegbe öntjük. vagy 75. Adagoló kanál.

Ajánlott adagok:

  • Felnőttek és tizenévesek 12 éves korig - 10 ml-10 mg (2 mért dózis) éjszaka;
  • 2–12 éves gyermekek, akiknek súlya kevesebb, mint 30 kg - 5 ml (1 adag);
  • 30 kg-nál nagyobb súlyú gyermekek - 10 ml (2 adag) éjszaka. Talán kettős alkalmazás-1 adagoló kanál (5 ml).

Ellenjavallatok

A cetirizin alkalmazása ellenjavallt az alábbi esetekben: t

  • terhesség és szoptatás;
  • túlérzékenység;
  • súlyos vesebetegség.

Az utasítások szerint a cetirizint óvatosan kell előírni az időseknek, mivel ebben a betegcsoportban a glomeruláris szűrés csökkenhet. Emellett óvatosan kell eljárni a gyógyszer mérsékelt vagy súlyos pirelefritisz kezelésére.

A csepp formájú gyógyszer egy évnél fiatalabb gyermekek számára készült. Szirup formájában a gyógyszer két évesnél idősebb gyermekeknél is bevehető. A tablettákat ajánlott kinevezni hét éves kortól.

A cetirizin alkalmazása során nem ajánlott olyan gyógyszereket szedni, amelyek lebontják a központi idegrendszert, valamint az etanolt.

Mellékhatások

A vélemények szerint a Cetirizine a következő mellékhatásokat okozhatja:

  • Allergiás reakciók: csalánkiütés, bőrkiütés, angioödéma, viszketés.
  • CNS: álmosság, szédülés, fejfájás, migrén, izgatottság, fáradtság.
  • Emésztőrendszer: dyspepsia, szájszárazság.

A cetirizin pozitív értékelései azt mutatják, hogy a betegek túlnyomórészt jól tolerálják a gyógyszert. A mellékhatások általában átmenetiek.

túladagolás

A fenti gyógyszer túlzott alkalmazása a következő tünetek kialakulását idézheti elő:

  • álmosság,
  • levertség,
  • vizeletretenció,
  • általános gyengeség
  • fejfájás,
  • tachycardia,
  • fáradtság és ingerlékenység.

kölcsönhatás

Cimetidin, eritromicin, ketokonazol, diazepam, azitromicin és interakciók nem észleltek. A teofillinnel történő alkalmazás csökkenti a cetirizin clearance-ét. A mielotoxikus gyógyszerek fokozzák a cetirizin hematotoxicitását. Ügyelni kell a központi idegrendszert gátló gyógyszerek alkalmazására.

A gyógyszer fokozza az alkohol hatásait, így a gyógyszer alkalmazása nem engedélyezett. A cetirizint az allergiás vizsgálat előtt három nappal le kell állítani.

Különleges utasítások

Rendkívül óvatosan a cetirizint olyan betegek számára írják elő, akik közepesen súlyos vagy súlyos krónikus pyelonefritiszben szenvednek.

A cetirizin-kezelés alatt etanol- és központi idegrendszeri inhibitorokat nem lehet alkalmazni.

Cetirizine - vélemények

Milyen tabletták cetirizin? Ez egy antiallergén (antihisztamin) gyógyszer a II. Generációban, amely gyors hatással van és hosszú időtartamú. A gyógyszer használata indokolt olyan esetekben, amikor allergiás betegségek hosszú távú kezelése szükséges: krónikus csalánkiütés, egész éves rhinitis.

Jellemzője a bőrbe való behatolás magas képessége, ezért hatékony az allergia - atópiás dermatitis, csalánkiütés, allergiás eredetű kiütések esetén. A második generációs gyógyszerek közül csak a cetirizint alkalmazzák 6 hónapos gyermekeknél.

A hisztamin H1 receptorok iránti nagy affinitás minimalizálja a mellékhatásokat. A betegek szerint a gyógyszer hosszú távú alkalmazása nem okozott szájszárazságot, orrot, székrekedést. Számos gyógyszer ebben a csoportban kardiotoxikus hatású, és a cetirizin, az ebastin, a Loratadine, az Acrivastine nem rendelkezik ilyen hatással.

A Cetirizine Hexal értékelései pozitívak, a betegek figyelmet fordítanak a hatékonyságra, és ami fontos - a különböző formák. A szülők nagyobb mértékű elfogadhatóságot mutatnak a gyógyszer gyermekei számára cseppek formájában. A gyógyszertárban nagy mennyiségű dózisforma van azonos hatóanyaggal. A cirtirin-hidroklorid cseppjeit Zirtek, Zodak, Pralazin és Zirinal, Cetrin, Zintz néven kapjuk szirup formájában, amely tovább bővíti használatuk lehetőségeit. Mindezek alapján a gyógyszert olyan gyógyszernek tekintik, amely nyugtató hatású (ami nem mondható Amertil-ről), ami korlátozza annak használatát.

Analógok Cetirizin

A cetirizin hatástalanságával, vagy ha a gyógyszer ellenjavallata van, a hasonló hatású gyógyszereket különböző árakra írják elő. Ezek a következők:

  1. Zyrtec. Megakadályozza az allergiák kialakulását, megkönnyíti annak lefolyását. Van antiexudatív, antipruritikus hatás.
  2. Zodak. Antiallergiás gyógyszer 2 generáció a fő anyag cetirizin-dihidrokloriddal. A használati utasítás szerint nem okoz álmosságot vagy nyugtató hatást a testre.
  3. Tsezera. A hatóanyag a levocetirizin. A tabletták akut kötőhártya-gyulladás, atópiás dermatitis, angioödéma, allergiás nátha.

Cetirizin ár

Ezt a gyógyszert bármely gyógyszertárban megvásárolhatja. A költség a gyártótól függ. A 94-137-es Cetirizine Teva tabletták ára dörzsöli. Gyermekek számára egy kényelmesebb kiadási forma - csepp. Árcseppek Cetirizine Hexal 223-252 rubel. Ugyanez a gyógyszeripari cég tablettaformát készít.

A gyógyszertárhálózatban és az orosz Tsetirizin Vertexben 20, a 80 - 116 rubelért megvásárolható tabletta. Ezek a hatóanyagok cetirizán-hidroklorid hatóanyag.

A gyógyszertárlánc cetirizin-dihidrokloridot tartalmazó gyógyszereket tartalmaz: Cetrin (239-263 dörzsölés) és Amertil, amelyek nem rendelkeznek nyugtató hatással.

Nyaralási és tárolási feltételek

A cetirizin tablettákat a gyógyszertáraktól rendelvény nélkül kapják. Tárolja a gyógyszert ajánlott gyermekektől elzárva, legfeljebb 25 fokos hőmérsékleten. A tabletták eltarthatósági ideje a gyártás időpontjától számítva 2 év, a lejárati idő után nem szájon át.

Eddig csak 1 megjegyzés

Súlyosan allergiás vagyok a juh gyapjúra (takarókra és egyéb termékekre), az acetilszalicilsavat tartalmazó tablettákra és a koffeinre. Súlyos fejfájásom volt, és azt tanácsolták, hogy citramon tablettát inni (ekkor nem tudtam, hogy mind a sav, mind a koffein tartalmaz). Súlyos allergiás reakció kezdődött. Hihetetlenül viszkető bőr bizonyos helyeken, hatalmas zsákok duzzadása és nagyon piros. És ez a bőrirritáció magasabbra emelkedett. Az egész arca duzzadt, és alig tudtam megnyitni a szememet. Aztán bevette a "Tseterizina" tablettát, és minden másnap ment. Habár, amikor allergiás volt a gyapjúra (persze nem is olyan erős), csak 2-3 nap után telt el. Most minden alkalommal, amikor az allergia megjelenik. Általában ez egy szörnyű állapot. A test gyulladt részei hihetetlenül fájdalmasak, és amikor eljött az arcra, általában úgy gondoltam, hogy hamarosan abbahagyom a légzést, mivel az orrom nagyon duzzadt lett.